З історії спорту с.Оникієве



Спорт в селі Оникієве має глибоке коріння. Про це свідчать статті в газетах, спогади очевидців, розповіді учасників спортивного життя минулого століття та результати на змаганнях.
 На жаль, багато газетних матеріалів втрачається, проте красномовні заголовки говорять самі за себе.Нам є чим пишатись! Сумніваєтесь?..Гортайте нижче.


 "Всією бригадою на старт"
Обласна спартакіада серед колективів тракторних і тваринницьких бригад на приз бригадира тракторної бригади колгоспу імені ХХ з’їзду КПРС Новоукраїнського району двічі Героя Соціалістичної Праці О.В.Гіталова  
На фото: команда механізаторів колгоспу "Победа" Маловисківського району (с.Оникієве)



"Колосися, ниво спортивна" ...Під таким заголовком можна знайти інформацію про розвиток спорту на початку 80-их років минулого століття. Саме тоді кореспонденти газети "Спортивна газета" (всеукраїнська спортивна газета. Як загальнодержавне (республіканське) видання заснована 1934-го. У радянський час — орган Комітету фізичної культурі та спорту при Раді Міністрів УРСР та Українській Республіканські Раді профспілок) побували у  двох колективах фізкультури "Колос".  
У колгоспі "Победа" Маловисківського району (с.Оникієве) багато молоді після закінчення школи залишалося працювати у рідному господарстві. Юнаків і дівчат охоче приймали у колгосп, довіряючи їм нову техніку. Не останню роль на той час відігравало те, що в селі діяло професійно-технічне училище, яке готувало механізаторів.
Багато молоді -  значить багато потенціальних фізкультурників і спортсменів. При восьмирічній школі на той час колгосп збудував спортивну залу розміром 18*9 метрів. Поруч виросло містечко ГПО, стадіон з біговими доріжками і легкоатлетичними  секторами, два волейбольні , баскетбольні і гандбольний майданчики. Після роботи, під наглядом громадських тренерів учителя Віталія Добролевського, техніка Павла Лозового, викладача СПТУ Миколи Цапка,зв’язківця Віктора Андрєєва та інструктора з фізкультури Валерія Петриченка  колгоспники займалися у секціях боксу, футболу, гандболу, боротьби, гирьового спорту, баскетболу, багатоборства, шахів.
Великої уваги спорту, на той час, приділяв керівник колгоспу Іван Кирилович Палій. Постійно оновлювався спортінвентар, виділявся транспорт, будматеріали тощо.  Разом з тим, постійно сприяли розвитку спорту тодішні районні керівники, а саме: Кудря Іван Юхимович, Туз Віктор Іванович, Навроцький Валерій Іванович. На постійному зв’язку було обласне керівництво спорту: Березан Олексій Петрович(голова спортивного комітету), Кучерявий Олександр Олександрович (голова обласного спортивного товариства "Колос"), Махно Юрій Іванович (заслужений тренер по футболу), Колеснік Катерина Василівна.
Активістами у 80-х роках були:
шофери - Леонід Максимук, Юрій Короховий, Володимир Дученко, Леонід Душак, Микола Полянський;
вихователька дитячого садка - Галина Пак;
електрик - Валерій Вовченко;
завідувач молочнотоварною фермою Анатолій Малюга та багато інших.

На знімку: викладач Оникіївського СПТУ Юрій Гудаченко очолює секцію боксу.

12 жовтня 1985 рік




       


Вагомий внесок в розвиток 
фізичної культури та спорту 
с.Оникієве  зробив тодішній 
інструктор по спорту
 Валерій Петриченко.
Більше інформації про нього  у вирізках газет...




Саме завдяки спілкуванню з Валерієм, ми дізналися багато інформації про спорт минулого століття. А саме:

     Рекордсмени села, які встановили рекорд на обласних змаганнях на приз двічі Героя Соціалістичної Праці О.Гіталова
1. Безверхий Віктор - метання гранати (результат - 68 м 56 см, стрільба - 93 очка)
2. Шостак Олександр - біг 1000 м (результат 2 хв 32 сек)




Сімейні спортивні династії с.Оникієве

1. Жмурко М.С. (кавалер двох орденів Трудової Слави ІІ-ІІІ ступенів) та сини Микола,Володимир,Олександр.
2. Рудань П.В. (кавалер двох орденів Трудового Червоного прапора) та діти Олександр та Ірина.
3. Малюга А.М, син Малюга Микола та онук Малюга Володимир (волейбол, футбол)
4. Склифус С. (багатоборство,дартс) та син Ігор(волейбол)
5. Воєвода О.П, син Воєвода Олександр(волейбол,теніс) та онук Воєвода Олександр (волейбол)
6. Новур М.В. (гирьовий спорт,шахи) , донька  Тетяна (шахи,теніс) та син Вадим(шахи\шашки)
7. Прилипко Л.О. (шахи, волейбол) та син Олександр (волейбол,теніс,футбол)



"Загалом на обласних змаганнях на призи Гіталова О, Ткаченка Г, Верхоланцева В. з 1985 до 1994 року, оникіївці займали І,ІІ,ІІІ місця. Тоді ж , представники нашого села брали участь у змаганнях на "Краще спортивне село"   8 разів . З них 6 разів ми були першими, 1 раз - другими, 1 раз - третіми", - зауважує Валерій Петриченко.

У 1992 році команда с.Оникієве виступала на І Всеукраїнських іграх Незалежності України в м.Баришівка Київської області. На іграх були представлені 36 команд: обласні та команди діаспори. Оникієве у складі Малюги Миколи, Новура Михайла, Поркуяна Анатолія та Валерія Петриченка захищало честь Кіровоградщини. Малюга Микола зайняв І місце по армреслінгу.
  Загалом, Кіровоградщина представлена оникіївцями посіла ІV загальнокомандне місце по силовому багатоборству.





Немає коментарів:

Дописати коментар